Елементи технології вирощування овочів

29.07.2022

Успішне виробництво овочів на сучасному конкурентному ринку вимагає розуміння набагато більшої кількості факторів, ніж біологія сільськогосподарських культур і задіяні технології виробництва. Прибуткове овочівництво також включає результати науки та практики виробництва високоякісної продукції, яка задовольняє потреби сучасного споживача. З цією метою використовують стимулятори росту рослин природнього походження, які здатні підвищувати врожай та зберігати його смакові і якісні характеристики, зокрема гумінові та фульвові кислоти, екстракт морських водоростей, амінокислоти, тощо.

Пропонуємо вам ознайомитись із технологією вирощування огірка за участі продуктів лінійки Fertigum, які додано до системи господарства (Запорізький район, Запорізька обл.):

  • Замочування насіння – Fertigum Екстра 50 мл/1 л води
  • Внесення у ґрунт – випробовуємо дію двох продуктів Fertigum Gumat 0,3 кг/га та Fertigum Профі 1 л/га
  • Обробка розсади перед висадкою у відкритий ґрунт – Fertigum Екстра 1 л / 1 м3 води
  • Обробка рослин після висадки та впродовж активного росту – Fertigum Екстра, Fertigum Рост, Fertigum Макс у нормі 0,5 л/ 1000 л (фертигація).

Обробка насіння огірка Fertigum Екстра

Замочування насіння Fertigum Екстра сприяло чудовому розвитку кореневої системи, зокрема вторинних корінців, а також енергії росту. Також цей препарат має позитивні відгуки від агровиробників, які використовують його для обробки насіння пшениці озимої.

Надалі посів насіння проводилось у касети, де рослини знаходились до висадки у ґрунт. Під час цього періоду також проведено підготовку ґрунту, зокрема у поєднанні з мінеральними добривами внесені Fertigum Gumat та Fertigum Профі, що містять гумінові кислоти. Головна мета застосування продуктві Fertigum на цьому етапі це захист поживних речовин добрив від вимивання внаслідок поливу та утримання їх у кореневій зоні. Після висадки рослин у ґрунт гумінові речовин беруть безпосередню участь в додатковій стимуляції росту коріння та розвитку корисних мікроорганізмів, а також впливають на поглинання основних елементів живлення. Більш детально про роль основних складових Fertigum Gumat та Fertigum Профі ми поговоримо у наступних публікаціях.

Обробка розсади перед висадкою у ґрунт

Обробка розсади Fertigum Екстра здійснено для мінімізації шоку від пересадки та сприяння швидкому приживлюванню. Як наслідок рослини швидше відновили свій ріст та укорінились порівняно з контрольними ділянками. Така дія Fertigum Екстра замовлена синергічним ефектом поєднанням екстракту морських водоростей та гумінових кислот у препараті.

Більше про ефект синергії продуктів Fertigum можна прочитати тут.

Обробка рослин впродовж активного росту

На третю-четверту добу після обробки продуктами лінійки Fertigum® вже було помітно результат роботи препаратів: листки набули темно-зеленого забарвлення, вони були структуровані, в рослин помітно пришвидшились ростові процеси. Найкращі інтенсивність цвітіння, зав’язування та налив плодів відмічено на ділянці використання Fertigum Екстра. Окремо варто зауважити щодо дії Fertigum Ріст: препарат ефективно стимулював ростові процеси та зміг відновити розвиток навіть старих рослин огірка на інших ділянках. Подібні результати отримано за вирощування кабачка та перцю у відкритому ґрунті.

Чекаємо на облік врожаю із ділянок проведення виробничих випробувань не лише огірка, але й кабачка та перцю. Разом з тим, вегетаційні спостереження засвідчують переконливу ефективність препаратів Fertigum® у вирощуванні овочевих культур: вони сприяють нормалізації ростових процесів рослини в умовах відкритого та закритого ґрунту, захищають вирощувані культури від негативного впливу стресових чинників та забезпечують формування врожаю.