Інсектициди від мух
ФлайМакс Гель
життя без мух!

ПРОВОДИМО ОБРОБКУ ВІД ЗВИЧАЙНИХ МУХ ТА ОСIННЬОЇ ЖИГАЛКИ

ПЕРЕВАГИ

МУХАМИ НЕХТУВАТИ НЕ ВАРТО

Мухи на корове

Американські фахівці оцінюють збитки, яких зазнає скотарство від навали мух, у 700-800 млн. доларів щорічно.

Інформації про те, скільки втрачає українське молочне скотарство через цих комах, нажаль немає. Але достаменно відомо про те, що мухи негативно впливають на продуктивність дорослих тварин і темпи росту молодняка.

В літній період корів і телят тероризує до 30 видів мух. Шерсть не захищає тварину від укусів, які супроводжуються свербежем. Одночасно на теля може сісти 100–150 мух, на дорослу особину – близько 500.

Безперервна роздратованість або, навпаки, апатія після декількох днів «переслідувань» з боку комах призводить до скорочення споживання корму і, як наслідок, помітно знижує надої. Фахівці молочної галузі стверджують, що в період активної життєдіяльності мух на фермах, господарство втрачає мінімум 1 літр з кожної дійної корови на добу. На додачу падає ще й жирність молока (приблизно на 0,1%) і погіршується санітарна якість продукції.

Сильний стрес, який спричиняють мухи, ослаблює імунітет, що збільшує сприйнятливість тварин до інфекцій.

Комахи переносять бактерії, віруси паразити у місця, де вони можуть завдати найбільшої шкоди: вхід каналу дійки, пуповина, яка ще не загоїлась, у рани та садна. А вже звідти вредоносні руйнівники легко проникають в організм тварини. Мухи є переносниками таких хвороб як сибірка, лейкоз, бруцельоз, телязіоз, сальмонельоз, парагрип, кокцидіоз, мастит, вірусна діарея. Таким чином, через мух в літній період в господарстві зростають витрати на медикаменти.

Також мухи негативно впливають на темпи росту молодняка. Через стрес прирости живої ваги молодняка знижуються на 20-30 гр на добу.

Беручі до уваги усі ці "невеличкі" факти, кожен дбайливий господар з легкістю підрахує свій особистий збиток, який спричиняють мухи.

Американські та європейські фахівці дійшли висновку, що ефективна боротьба з мухами на фермах в літній період має бути системною. Це дозволяє контролювати популяцію мух, охороняючі здоров'я та спокій тварин, тим самим зберігаючи свій прибуток.

ЗБЕРЕЖИ СВІЙ ПРИБУТОК

Фото звіт